Doporučená denní dávka jódu

Denní dávka jódu

Neradi solíte, nebo solit nemůžete? Preferujete alpské, himálajské nebo bylinkové soli, které jsou na jód méně bohaté? Nemůžete pít kravské mléko a mořské ryby jíte zřídkakdy? Hledáte jiné potraviny s vysokým obsahem jodu? Už nechcete zkoumat množství jódu v potravinách? IQejce jsou přirozenou alternativou a vaše denní dávka jódu pro celou rodinu bude splněna. Už si nemusíte lámat hlavu, jak doplnit jód!

1 IQejce obsahuje 60 -70 mikrogramu JÓDU

Vědecká služba Facharbeit schreiben lassen napsala magisterskou práci, ve které popisuje, že doporučená denní dávka jódu pro dospělého člověka je 150 mcg, což odpovídá například 75 gramům lososa v ceně 45 Kč. 2.5. Nebojte 1 IQejce za 18 Kč Vám nenabídneme. Naše doporučená cena je 7 Kč v závislosti na individuálních nákladech prodejce. Navíc IQejce je regionální, ryze česká, čerstvá potravina s malinkatou ekologickou stopou. Dopřejte si přírodní zdroj jódu v regionální čerstvé potravině a mějte pravidelný a správný příjem jódu ve svých rukou:

Cílová skupinaOptimální potřeba Jódu na den1 IQejce uhradí denní dávku jódu z
Do 5 let90 mikrogramu66 -88 %
6 – 12 let120 mikrogramu50 – 66 %
Nad 12 let a dospělí150 mikrogramu50 – 66 %
Těhotné a kojící250 mikrogramu24 – 33,3%

Jaká je doporučená konzumace IQejce denně? A jaká maximální – kolik byste denně neměli přesáhnout? Najděte se a podívejte se:

Cílová skupinaDoporučená spotřeba IQejce za denHorní optimum spotřeby IQejce za denHorní optimum spotřeby IQejce za týden
Do 5 let128
6 – 12 let1,5311
Nad 12 let a dospělí2,5313
Těhotné a kojící3421

Od té doby, co si naše slepice pod zobáky kvokají „Kromě klasu zobem řasu!“, vidíme my, jak se jejich zdravotní stav zlepšil. Vstupní suroviny pro výrobu krmných směsí jsou vyrobeny na našich polích, u českých zemědělců. Sója a mořské řasy jsou nakoupeny ze zahraničí. Ve Svitavách krmnou směs vyrobíme. Slepice nakrmíme. Vajíčka posbíráme, vytřídíme, zabalíme a rozvezeme do obchodů blíže k Vašim domovům.

Co vás zajímá?

Jsem-li dospělá osoba a sním 2 IQejce denně, mám splněnou doporučenou denní dávku jódu? Nejsou dvě vejce denně moc? 

2 IQejce vašemu tělu jen prospějí. A pokud si dopřejete i 3, tak hlavně bez výčitek a s chutí. Přebytek jodu se u zdravého jedince vyloučí močí, stolicí v menší míře pak potem. Takže problém nevzniká. Vejce je plnohodnotná potravina, která hodně zasytí. Horní optimální hranice konzumace je u zdravého člověka 13 vajec za týden. Neznamená to nic jiného než, že zbytek spotřeby doporučeného jódu získáte někde jinde. Při vyváženém a pestrém stravování tento zbytek získáte velmi snadno například z mořských ryb, mléčných výrobků či z jodizované soli v pečivu a uzeninách. S tím však velmi opatrně. Sůl, konkrétně v ní obsažený sodík, váže na sebe vodu a zvyšuje krevní tlak. Hrozí kardiovaskulární onemocnění. Proto doporučujeme si svoji štítnou žlázu hýčkat přirozeným zdrojem Jódu – IQejci. Dobrou chuť.