Psáno životem

Děti a štítná žláza a chytrá vejce

U Maiwaldů se děti neplánují, u Maiwaldů se děti rodí. Měli jsme za sebou dva nádherné přirozené spontánní porody a z nich dva zdravé a život milující kluky – Arnoštka (2012) a Matyáška (2014). Když jsme v roce 2016 opět prožívali další neplánované těhotenství. Doposavad jsem, jako maminka, mimo železo nepotřebovala polykat nic navíc. Ale tři gravidity po sobě a poctivé kojení si vybralo svoji daň. Diagnóza zněla – nedostatečná funkce štítné žlázy. Tělo hlásí, jsem vybráno, potřebuji doplnit zásoby a více odpočívat. Měli jsme za sebou úspěšnou premiéru na Mezinárodní zemědělské výstavě Techagro 2016 v Brně. Byli jsme s manželem na cestě autem a přemýšlíme, co může dělat jinak, lépe, efektivně, jak můžeme naše produkty vylepšit, povýšit, aby byly něčím výjimečné a přínosné. Při pohledu na těhotenské bříško, docházející plato Letroxu 50, sila plná obilí a auto našeho výživového poradce pro drůbež, byla cesta jasná. Produkt s vysokým obsahem jódu? Co takhle chytrá vejce! Myslí na všechny věkové skupiny a je nezbytný pro zdraví všech!

Jak jsme začali krmit mořskou řasou aneb IQejce – chytrá vejce jsou na světě

Jód je vzácný. Díky Pánu Bohu za globalizaci, vědu, výzkum a osvícené lidi. V půdě bychom jej uvítali více, aby se dostal ve větší míře do potravinového řetězce přirozenou cestou, ale je to nereálné. Jód se z půdy dlouhodobě vyplavuje dešťovou vodou. Tím se zvyšuje jeho koncentrace v mořích a oceánech.

Ještě, že se k nám do střední Evropy začaly dovážet mořské plody, ryby a řasy. Ovšem taková mořská ryba nám řádně provětrá peněženku a s velkou pravděpodobností zatíží organismus těžkými kovy. Mořská řasa, kus suché trávy a navíc pro mnohé nelibě aromatická – co s ní? Tráva patří zvířatům – v našem případě slepicím.

Trvalo to měsíce, ale povedlo se. Nespočet rozborů, mnoho zásadních rozhodnutí, ale stálo to za to. IQejce – chytrá vejce s obsahem organického jódu jsou na světě a jsou tu pro Vás a Vaše děti.

Naším cíleným chováním ovlivňujeme inteligenci a zdraví populace.  

Od té doby, co si naše slepice pod zobáky kvokají „Kromě klasu zobem řasu!“, vidíme my, jak se jejich zdravotní stav zlepšil. Vstupní suroviny pro výrobu krmných směsí jsou vyrobeny na našich polích, u českých zemědělců. Sója a mořské řasy jsou nakoupeny ze zahraničí. Ve Svitavách krmnou směs vyrobíme. Slepice nakrmíme. Vajíčka posbíráme, vytřídíme, zabalíme a rozvezeme do obchodů blíže k Vašim domovům.

Dopřejte si přírodní zdroj jódu v regionální čerstvé potravině a mějte pravidelný a správný příjem tohoto vzácného prvku ve svých rukou.